تبلیغات
حجاب دری به سوی بهشت - عفاف و حجاب در فضای مجازی به چه قیمتی؟قضاوت با خودتون

اما مسئله عفاف و حجاب در فضای مجازی موضوعی است که نمی‌توان به راحتی از کنار آن گذشت. مسئله ای که متاسفانه گریبان گیر قشر مذهبی جامعه ما نیز شده است.

گاهی در فضای مجازی شاهد اشترک گذاری تصاویری از دختران محجبه ای با نوع خاصی از نگارش پیام‌ها و کامنت های عارفانه و بعضاً عاشقانه و اظهار نظرهای آنچنانی هستیم که شاید اگر از این دختران بپرسیم حاضرید در یک جمع عمومی با حضور چند نفر اینگونه سخن بگویید و یا با این ظاهر به اصطلاح محجبه حاضر شوید قطعاً پاسخ محکم «نه» را خواهیم شنید.

عفاف و حجاب در فضای مجازی  به چه قیمتی؟  قضاوت با خودتون

عفاف و حجاب در فضای مجازی  به چه قیمتی؟  قضاوت با خودتون

دنیای مجازی هم محضر خداست
در این شرایط خاص آنچه باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد این است که اسلام و آموزه‌های دینی برای همه شرایط و برای همه مکان‌ها وزمان ها بیان شده است.

هرچند تکنولوژی به صورت لحظه ای در حال پیشرفت است اما دین مبین اسلام به گونه ای دارای انعطاف است که در هر زمان و در هر مکان با توجه به اقتضای موجود قوانینی را وضع کرده است که می‌تواند گره گشا باشد.

فضای مجازی هم از این دایره خارج نیست و همان قوانین دنیای مادی بر آن صادق است. همانگونه که یک جوان متدین در جامعه به خود اجازه نگاه به نامحرم را نمی‌دهد و یا یک دختر عفیف با هر نوع پوشش و کلامی در جامعه حاضر نمی‌شود باید همین الگوی رفتاری را در دنیای مجازی هم رعایت کند.

توجه به این نکته که دل‌های مریض و چشمهای هرزه امروز به راحتی و سهولت هرچه بیشتر زندگی ما را از هر نقطه جهان رصد می‌کنند، مسئله ای است که نباید مورد غفلت دختران عفیف جامعه ما قرار گیرد.

مسئله دیگر این است که فضای مجازی راهی را برای سوء استفاده افراد مغرض باز کرده است. همانگونه که باید از ظرفیت‌های مثبت این محیط استفاده کرد نباید از خطراتی که ممکن است سلامت فرهنگی جامعه را تهدید می‌کند غافل شد هرچند نگاه کاملاً بدبینانه در اینگونه موقعیت‌ها خود نیز اشتباه محسوب می‌شود اما توجه به این اصل که حریم خصوصی هر فرد باید حفظ شود نکته ای است که برای برخی مغفول مانده است.
  


تاریخ : جمعه 18 اسفند 1396 | 11:28 ب.ظ | نویسنده : فاطمه اسماعیلی | نظرات


  • paper | خرید آگهی رپرتاژ | خرید رپورتاژ
  • رپورتاژآگهی | فروش لینک